Rama- Vietti: Drejtësia të ruajë pavarësinë e saj | NOA

Nga NOANewsofalbania noa.al

Kryeprokurorja Ina Rama, priti në takim nënkryetarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë të Republikës Italiane, Michele Vietti.

Gjatë këtij takimi zonja Rama bëri një pasqyrë të punës së Prokurorisë Shqiptare duke e vënë theksin te angazhimi i këtij institucioni në rritjen e profesionalizmit, zbatimit me rigorozitet të ligjit dhe shmangia e çdo ndikimi ekstraligjor nga organet e drejtësisë.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Zyrtare: Në Greqi, 2224 shqiptarë të burgosur për krime të ndryshme | NOA

Nga NOANewsofalbania noa.al

Në burgjet e Greqisë gjenden aktualisht 2224 shtetas shqiptarë të cilët po vuajnë dënime nga një vit burgim deri ë burgim të përjetshëm. Shifra zyrtare është bërë publike për noa.al nga burime zyrtare të Ministrisë së Drejtësisë së Greqisë, raporton korrespondenti i agjencisë NOA.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Trafik ndërkombëtar droge, kapet pas 9 vitesh në arrati | NOA

Nga NOANewsofalbania noa.al

Policia e Luceras në Itali bëri të mundur ndalimin e një shqiptari ndaj të cilit rëndonte një dënim me burg për trafikim të lëndëve narkotike.

Siç raporton agjencia e lajmeve noa.al, gjykata e Barit kishte dhënë vendimin me 4 vite burg për 40 vjeçarin shqiptar me iniciale B.M, i akuzuar për trafikim ndërkombëtar të lëndëve narkotike.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Lëvizte në autostradën Tiranë-Vorë, merr flakë makina | NOA

Nga NOANewsofalbania noa.al

Një makinë e cila ka qenë duke lëvizur në autostradën Tiranë-Vorë është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Siç raporton noa.al, nga të dhënat paraprake nuk bëhen të ditura arsyet e këtij zjarri të beftë, ndërsa nuk flitet për të lënduar.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Nis gjyqi mes grave që kërcënuan me flijim e pronarit të pallatit – Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMA

Nga moza www.ama-news.al

Në Gjykatën e Tiranës ka nisur procesi gjyqësor ndaj pronarit të kompanise ‘Pelivani shpk’ i paditur nga familjet e shtatë grave që tentuan të...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Nxirren trupat e 3 të mbyturve në Durrës e Tiranë – Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMA

Nga moza www.ama-news.al

Jane nxjerre pak minuta me pare trupat e dy te mbyturve ne Durres dhe 13 vjeçarit ne liqenin e Farkes ne Tirane. Pas më shumë se 10 orë kërkimesh,...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

“Qeveria Cosa Nostra” shtrin tentakulat në KLD e KLSH… – Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMA

Nga moza www.ama-news.al

Sali Berisha po përpiqet të përforcojë institucionet me njerëzit e besuar të tij. Kështu, ndryshimet e djeshme në Agjencinë e Kthimit të Pronave,...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Express.mk - Martonji: Maqedonia dhe rajoni sa më shpejtë në BE dhe NATO

Nga hona www.express.mk

Hungaria edhe një herë e konfirmoi mbështetjen për integrimin e Maqedonisë në NATO dhe Bashkimin Evropian.

Shefi i diplomacisë hungareze, Janish Martonji, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni, pas takimit me kolegun e tij nga Maqedonia, Nikolla Poposki, deklaroi se qëllimi strategjik i Hungarisë është që të kompletohet sa më shpejtë eurointegrimi i vendeve të rajonit.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Express.mk - Arifi: Maqedonia e përkushtuar në zbatimin e reformave

Nga hona www.express.mk

Qeveria mbetet e përkushtuar në zbatimin e të gjitha reformave në pajtim me rekomandimet e Komisionit Evropian, të rëndësishme për procesin e integrimit evropian të vendit, ka theksuar zëvendëskryetarja e angazhuar për çështje evropiane, Teuta Arifi, në takimin me shefin e diplomacisë hungareze, Janosh Martonji.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Express.mk - PDSH: Kërkon të shfuqizohet marrëveshja policore me Serbinë

Nga hona www.express.mk

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) edhe një herë kërkoi shfuqizimin e marrëveshjes për bashkëpunim policor mes Maqedonisë dhe Serbisë, i votuar kohë më parë në Parlament nga koalicioni qeverisës VMRO-BDI.

“Grupi parlam
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!

Kërkohet kyçja që të mund ta publikoni Lajmin E Ri

Publkimet e të panjohurve nuk janë të lejuar! Ju duhet kyçeni për ta publikuar. Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!