Stavros Dimas: Nuk e rinegociojmë detin, Tirana të reflektojë

Nga toni https://www.kapsit.com

Deputetët grekë: Rezervat e gazit në Jon, ja pse shqiptarët i thanë "jo" marrëveshjes për detin...

Athinë, 21 prill 2012, NOA - Gjatë raportimit në Komisionin për Politikën e Jashtme dhe Mbrojtjes, ministri i Jashtëm grek, Stavros Dimas ka deklaruar se Greqia nuk do të rinegociojëë marrëveshjen për kufirin detar me Shqipërinë, por i kërkon Tiranës zyrtare të gjejë mënyrën për t’i dhënë fuqi juridike marrëveshjes së arritur mes dy qeverive në vitin 2008, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!