Arrestimi i policëve, sulm mbi integritetin territorial të Kosovës - Lajme - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës dënon arrestimin e dy pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga Policia e Republikës së Serbisë, në vendkalimin kufitar ndërmjet dy vendeve në Merdare, dhe e cilëson akt të papranueshëm dhe sulm mbi institucio...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Qeveria kërkon lirimin e menjëhershëm të policëve - Lajme - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Qeveria e Republikës së Kosovës dënon ashpër arrestimin e dy policëve të Kosovës nga ana e organeve ta Serbisë, që ndodhi sot në zonën kufitare në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe kërkon lirimin e menjëhershëm të tyre dhe pa kushte.Qeveria e Republikës...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

VV: Arrestimet nga Serbia, shpërblim për dialogun - Lajme - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Pas arrestimit të dy policëve të Kosovës nga autoritetet serbe, ka reaguar edhe Lëvizja Vetëvendosje, Në reagimin e VV-së thuhet: Pas arrestimit të Hasan Abazit dhe Adem Murselit, disa ditë më parë, Serbia vazhdon me masat policore ndaj shqiptarëve....
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Policët u kidnapuan në zonën e përgjegjësisë së tyre - Lajme - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës (MPB) e dënon ashpër kidnapimin e zyrtarëve policorë të Policisë së Kosovës nga ana e Xhandarmërisë serbe. Pjesëtaret e Policisë së Kosovës në momentin e kidnapimit kanë qenë duke patrulluar në zonën e përgj...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Arrestimi i policëve, veprim i pamatur i Serbisë - Lajme - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, në një prononcim për Telegrafin e ka cilësuar arrestimin dy policëve kosovarë si veprim të pamatur të palës serbe.Sipas tij, ky rast do të qojë në destabilizimin të mëtejmë të situatës .“Është tensionim...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Serbia arreston dy policë të Kosovës - Kronikë - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Policia e Serbisë, sot në orën 10.30, ka arrestuar në rajonin e Merdarit dy policë të Kosovës.Siç ka deklaruar ministri i Brendshëm serb, Ivica Dacic, ata kanë qenë “të armatosur me dy pushkë automatike, dy revole dhe aparaturë speciale për matjen e ...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Senati konfirmoi ambasadoren në Kosovë - Politikë - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Senati amerikan të premten ka konfirmuar ambasadorët e rinj të Shteteve të Bashkuara në 16 vende, përfshirë edhe atë në Republikën e Kosovës.Ambasadore e re e Shteteve të Bashkuara në Kosovë do të jetë Tracey Ann Jacobson, e cila do të zëvendësojë am...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Kurti: Bashkimi kombëtar është i domosdoshëm - Politikë - Infokus

Nga lumbardh www.infokusi.com

Hapi i parë për bashkimin kombëtar të shqiptarëve duhet të fillojë me Kosovën e Shqipërinë dhe më pas, të ndihmohen edhe shqiptarët që u copëtuan në konferencën e Londrës më 1913.Kështu vlerësoi lideri i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në një inte...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Dell: Të gjitha partitë politike, të korruptuara

Nga lumbardh www.infokusi.com

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Christopher Dell ka shfrytëzuar ceremoninë e diplomimit të kandidatëve të suksesshëm të Institutit Gjyqësor të Kosovës për gjyqtarë dhe prokurorë për të mbajtur një fjalim 20 minutësh dhe goxha të ashpër ...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Rama: Borxhi i lartë publik, Shqipëria në udhëkryq kritik - Shqiperi

Nga ballkan www.balkanweb.com

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë tryezës për infrastrukturën në programin e Partisë Socialiste komentoi vlerësimin më të fundit të kompanisë prestigjioze të vlerësimit të ekonomisë, Mood’s Investors Service (Moody’s), sipas të cilit borxhi i lartë publik i Shqipërisë është i lartë.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!

Kërkohet kyçja që të mund ta publikoni Lajmin E Ri

Publkimet e të panjohurve nuk janë të lejuar! Ju duhet kyçeni për ta publikuar. Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!