Motrat e adoptuara, gjejnë njëra-tjetrën në Facebook

Nga admin noa.al

"Përshëndetje Aleksandra. Emri im është Maira dhe këtë mëngjes kam pasur surprizën e këndshme për të të gjetur në Facebook. Kam kohë që të kërkoj, pasi jam e sigurt se ti je motra ime ...".
Nuk ndodh çdo ditë që të marrësh një E-mail si ky.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Ngrënien e tepërt mund ta nxisë edhe ushqimi dietal

Nga admin tryeza.org

Aperitivi si gota e bardhë e verës, vermuti dhe likeri hap apetitin dhe përgatit stomakun për tretje. Por nëse e pini rregullisht, për shkak të zgjimit të ndjenjës së urisë shpesh mund të hani edhe më shumë se sa ju duhet, theksojnë nutricionistët. Ata theksojnë që shprehitë e caktuara jetësore mundeni goxha shumë të nxisin dëshirën e pangopur, të rreme për ushqim.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Mjaftojnë 20 sekonda lazër dhe ngjyra e syve tuaj do ndryshojë

Nga admin www.proletari.com

Meksikë - 20 sekonda nën trajtimin e lazërit dhe ngjyra e syve tuaj mund të bëhet blu. Një mjek kalifornian(SHBA) është duke eksperimentuar një ndërhyrje mjeksore që brenda pak sekondave të ndryshojë ngjyra e syve tuaj.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Tronditet mjekësia, 7-vjeçarja loton gurë nga sytë

Nga admin noa.al

Kalkuta, Indi, 20 nëntor 2011, NOA - Mjekët okulistë kanë mbetur të shokuar kur kanë vizatuar vogëlushen Kura Nitya, 7 vjeçe, që prej 15 ditësh është duke qarë gurë siç shihni edhe tek kjo foto. Ekspertët pranojnë se ende nuk mund të japin një shpjegim për këtë fenomen.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Truri “psikopat” i ndryshëm nga ai shëndetshëm

Nga admin noa.al

Ata persona që janë klasifikuar si psikopatë shfaqin ndryshim si në nivelin strukturor ashtu dhe në nivelin funksional në zona cerebrale të rëndësishme për pjesën emotive dhe të ndjeshmërisë, me pak fjalë kapaciteti që percepton ndjenjat është shumë i ndryshëm.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Tirana afër Prekazit, çelet ekspozita “Për të mos harruar”

Nga admin si Editorial

Tiranë- Për të mos harruar, një komb duhet të përtërijë kujtesën e tij. Me rastin e 14-vjetorit të rënies heroike të komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari dhe familjes së tij, Tirana iu bashkua Kosovës, në ditën e zgjimit të ndërgjegjes kombëtare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.Genocidi dy shekullor serb do të përkujtohet përgjatë dy javëve në Muzeun Historik K
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Vendimi i gjykatës serbe: Rustem Berisha e Anton Çuni, 15 vjet burg

Nga admin si Editorial

Beograd – Një e ashtuquajtur Gjykatë e Lartë në Mitrovicë njoftohet se ka dënuar me nga 15 vjet burgim tetë ish-pjesëtarë të UÇK-së, të cilën, siç thuhet, “janë të detyruar ta vuajnë menjëherë pas aktygjykimit të plotfuqishëm”: Shiqer Maloku, Xhafer Gashi, Demush Gacaferi, Demë Maloku, Agron Isufi, Anton Çuni, Rabit Aliu dhe Rrustem Berisha. Siç thuhet në aktgjykimin e kësaj gjy
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Jashtë rrezikut! Aleksandër Peci ngrihet në këmbë

Nga admin si Editorial

Landsthul – Nga spitali ushtarak amerikan në zonën e Landstuhlit të Gjermanisë ai vazhdon të përcjellë për miqtë e të afërmit lajme të mira dhe foto ku duket qartë se gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar nga dita në ditë. Në dy fotot e publikuara në faqet e tij zyrtare të rrjetit social të Facebook-ut, njëra tregon situatën e rëndë shëndetësore në të cilën ka qenë më parë nëntetar P
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Serbia eviton zgjedhjet në Leposaviç e Mitrovicë

Nga admin si Editorial

Beograd – Nuk do të ketë zgjedhje në Mitrovicë dhe në Leposaviç ndërsa për Zubin-Potokun dhe Zveçanin pritet që zgjedhjet nga ana e Serbisë të Shpallen këtë muaj.Kryetrja e Parlamentit të Serbisë, Sllavica Gjukiç-Dejanoviç do të takohet të hënë me kryetarët e të ashtuquajturve Kuvend të Komunave të Veriut të Kosovës për të biseduar rreth zgjedhjeve që pritet të organizohen në Serbi e me the
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Shpërthim në kombinatin e Ferronikelit, 3 të plagosur

Nga admin si Editorial

Prishtinë- Një shpërthim ka ndodhur sonte në kombinatin e Ferronikelit, afër Drenasit, 30 km në perëndim te Prishtinës,  nga i cili, sipas njoftimeve të para të medias, ka tre të lënduar. Televizioni i Kosovës njoftoi se banorë të afërt me “Ferronikelin”, të shqetësuar nga ky shpërthim, kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe ndodhen në rrugë para portës së shkritores për të mësuar çfarë k
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!

Kërkohet kyçja që të mund ta publikoni Lajmin E Ri

Publkimet e të panjohurve nuk janë të lejuar! Ju duhet kyçeni për ta publikuar. Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!