Lendimet e boshtit kurrizor | Keshilla.NET

Nga greta www.keshilla.net

Palca kurrizore mund të dëmtohet në momentin e lëndimit të unazës, por edhe më vonë me rastin e lëvizjes, evakuimit dhe transportin e të
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Lulelaker furre me kos | Receta Kuzhine

Nga B00si www.recetakuzhine.net

Perbersit: * 1 lulelaker * 1 gote uji kos * 1 gote miell galeta * vaj * 2 thelpinj hudher * kripe Pastroni lulelakren dhe zieni pa e prere. Pastaj
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Cfare dime dhe nuk dime per kancerin?

Nga B00si www.keshilla.net

Dhjetë vjet më parë, ky raport ishte një në tre veta. Ndaj me të drejtë lind pyetja: çfarë po ndikon në një rritje kaq të frikshme të rasteve të kësaj sëmundjeje? Ekspertët e lidhin këtë me moshën e popullsisë (më të moshuarit janë më në rrezik për t’u prekur) dhe faktorë të tjerë të stilit të tyre të jetesës, si dieta e varfër, duhanpirja dhe mungesa e aktivitetit fizik.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Shtypja e ulët e gjakut, pasojë e mungesës së kripës në organizëm | Keshilla.NET

Nga greta www.keshilla.net

Nëse ju ka ndodhur që shikimi shpesh t’ju mjegullohet apo të keni marramendje të lehta dhe me këtë rast edhe shtypjen e gjakut ta keni të ulët, mes brengave të tjera do të duhej të përqendroni vëmendjen se sa shumë konsumoni kripë në organizmin tuaj.

Nutrisicistët me këtë rast theksojnë se është i rëndësishëm konsumimi adekuat...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Gastriti, si te parandalojme semundjen e stomakut | Sekrete Bukurie

Nga lena www.sekretebukurie.com

Gastriti është një problem shëndetësor i cili lind si pasojë e një sërë faktorësh fizikë dhe kirurgjikalë, të cilët çojnë në ënjtjen e
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Diabeti dëmton sytë

Nga admin www.keshilla.net

Sëmundja është e pashërueshme, prandaj me kalimin e viteve hiperglikemia fillon të dëmtojë organet e ndryshme, sidomos sytë, veshkat, nervat, zemrën dhe enët e gjakut. Personat të cilët vuajnë nga sëmundja e diabetit në masë të madhe janë më të ekspozuar rrezikut për të vuajtur nga sëmundjet e syve, një nga këto sëmundje është retinopatia.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

40 % e tumoreve nga viruset, vaksina për të parandaluar kancerin | Keshilla.NET

Nga admin www.keshilla.net

Kanceri, një nga sëmundjet me përqindjen më të lartë të vdekshmërisë mund të parandalohet me anë të vaksinimit, raporton agjencia e lajmeve.
Në këtë përfundim kanë arritur disa shkencëtarë suedezë, pas një studimi për origjinën e shfaqjes së sëmundjeve tumorale.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Kilogramët nuk kthehen më pas ‘orës policore’ | Keshilla.NET

Nga admin www.keshilla.net

Kushti që kilogramët të mos kthehen më është t'i ndryshoni shprehitë e të ushqyerit dhe ta ruani motivimin, thekson J. Bauer, e cila e ka hartuar planin
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Ngrënien e tepërt mund ta nxisë edhe ushqimi dietal

Nga admin tryeza.org

Aperitivi si gota e bardhë e verës, vermuti dhe likeri hap apetitin dhe përgatit stomakun për tretje. Por nëse e pini rregullisht, për shkak të zgjimit të ndjenjës së urisë shpesh mund të hani edhe më shumë se sa ju duhet, theksojnë nutricionistët. Ata theksojnë që shprehitë e caktuara jetësore mundeni goxha shumë të nxisin dëshirën e pangopur, të rreme për ushqim.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Mjaftojnë 20 sekonda lazër dhe ngjyra e syve tuaj do ndryshojë

Nga admin www.proletari.com

Meksikë - 20 sekonda nën trajtimin e lazërit dhe ngjyra e syve tuaj mund të bëhet blu. Një mjek kalifornian(SHBA) është duke eksperimentuar një ndërhyrje mjeksore që brenda pak sekondave të ndryshojë ngjyra e syve tuaj.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!

Kërkohet kyçja që të mund ta publikoni Lajmin E Ri

Publkimet e të panjohurve nuk janë të lejuar! Ju duhet kyçeni për ta publikuar. Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!