Guarana | A e din se...?

Nga greta www.aedinse.com

A e din se…Këto tableta përmbajnë pluhur i guaranës (500 mg-një tabletë), vaj të karafilit të natës, magnez, siliciumdioksid. Për përdorim rekomandohet të merren dy tableta para mëngjesit me pak lëngje, por edhe dy-tri tableta bren
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Vajza ruse, identike me kukullen Barbie | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

Shumë vajza të vogla rriten duke luajtur me kukullat Barbie dhe disa prej tyre mundohen t’i ngjajnë sa më shumë atyre. Por Valeria Lukyanova ia ka
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Indi, anulohet martesa e foshnjave të sapolindura | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

Një grua e re ka anulluar ligjërisht martesën e saj “në djep” në shtetin indian të Rajasthan, në atë që cilësohet të jetë rasti i parë i kësaj
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Lejleku u godit me shpejtesi rreth 800 kilometra | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

Një avion i “JetBlue” në SHBA u detyrua të bënte një ulje urgjente në aeroport të Nju Jorkut, pasi një lejlek u përplas me xhamin e pilotëve, duke
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Kafeina | A e din se...?

Nga genti www.aedinse.com

Kafeina (ose 1,3,7, trimetilxantina, është quajtur ndryshe edhe Teina), është një alkaloid natyral që e gjejmë në bimën e kafesë, kakaos, çajit, kolas, guaranas dhe matés, si dhe në pijet që prodhohen nga këto bimë. Nga ana kimike është një xantinë dhe si e tillë ka veprim stimulues në sistemin nervor qendror (eliminon përgjumësinë dhe aktivizon sensin e kujdesit dhe të përqendrimit).
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Profesionet me te pelqyera nga meshkujt | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

10. Shpërndarës birre Ana pozitive e saj, është se ju mund të deheni me birrë të mirë, duke e ditur saktësisht se çfarë ajo përmban. Por kjo
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Lamtumirë orarit të kafesë | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

Lamtumirë orarit të kafesë. Për të mos humbur asnjë sekondë nga orari i punës, zviceranët hodhën në treg makinerinë e kafesë që merr porosinë nga
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Vdes aktori që vari veten në skenë | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

Një aktor në Brazil ndërroi jetë në spital 17 ditë pasi vari veten në skenë, si pjesë e një roli të interpretuar prej tij në teatër.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Çikago, monedha e shekullit të 18 në ankand | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

Ankandi publik që u mbajt javën e kaluar në shtëpinë Heritixh në periferi të Çikagos, tregoi se një monedhë prej 1 centi mund të vlejë më shumë
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Londër, hapet McDonaldsi më i madh në botë | Kuriozitete

Nga greta www.kuriozitete.net

Në Londër në prag të Lojërave Olimpike do të hapet restoranit më i madh në botë McDonalds me 1500 vende. Përfaqësues të McDonalds thotë se
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!

Kërkohet kyçja që të mund ta publikoni Lajmin E Ri

Publkimet e të panjohurve nuk janë të lejuar! Ju duhet kyçeni për ta publikuar. Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!