Nano nis fushatën për president | ProLajm

Nga fortesa www.prolajm.com

Ish-lideri i socialistëve dhe ish-kryeministri Fatos Nano nisi serinë e takimeve me kryetarët e partive parlamentare, me platformën e tij për postin e
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Thaçi shkel marrëveshjen, zgjedhjet më 2014 |

Nga anaa kosova.info

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur ta shkelë marrëveshjen për zgjedhje të parakohshme presidenciale dhe parlamentare, të cilën e ka nënshkruar para një viti bashkë me liderin e LDK-së, Isa Mustafa dhe partnerin e koalicionit, Behgjet Pacolli. Me këtë marrëveshje të ndërmjetësuar nga ambasadori amerikan, Christopher Dell, e të mbësht
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Hoxhaj ngushëllon homologen pakistaneze |

Nga anaa kosova.info

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi ministres së Punëve të Jashtme të Pakistanit, Hina Rabbani Khar, pas humbjes tragjike të jetëve të 127 udhëtarëve në fatkeqësinë ajrore që ka ndodhur të premten në afërsi të Islamabadit në Pakistan.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Qeveria e fajëson kompaninë për rrëzimin e aeroplanit |

Nga anaa kosova.info

Qeveria e Pakistanit thotë se kompania Bhoja Air, që është pronare e aeroplanit Boing 737, që është përplasur dje afër Islamabadit, me ç’rast humbën jetën të 127 personat në aeroplan, e bartë përgjegjësinë për aksident.

Ministri i brends
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Faruk Gashi përfundon në psikiatri |

Nga anaa kosova.info

Njëri prej të akuzuarve në rastin Bllaca 2, Faruk Gashi ia ka arritur qëllimit. Ai tashmë është shtruar në spitalin psikiatrik. Gjatë seancave të fundit gjyqësore, Ga
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Balkanweb | Nano president? Berisha: Kandidati do jetë nga PD - Shqiperi

Nga ballkan www.balkanweb.com

Kryeministri Berisha ka deklaruar sot nga Bashkia e Kamzës se mazhoranca do të paraqesë kandidaturat e saj për presidentin e ri.

I pyetur nga gazetarët për kandidaturën e Nanos si president, kreu i ekzekutivit shqiptar është treguar i rezervuar, duke u shprehur se, “Sot nuk do flas për politikë, sepse jemi këtu për një çështje me shumë rëndësi sikundër është
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Balkanweb | Trojka: Reforma në gjyqësor, me rëndësi për integrimin në BE - Shqiperi

Nga ballkan www.balkanweb.com

Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi theksoi domosdoshmërinë që sistemi gjyqësor në vend të fitojë besimin e publikut, në mënyrë që “marrëdhënia gjyqësor-publik të mos i ngjajë më një martese në krizë.”

Gjatë fjalës së tij në konferencën e zhvilluar me kryetarët e gjykatave, ministri
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Balkanweb | Shpërdorimi me detyrën, akuzohen dy ish-ministra - Kosova

Nga ballkan www.balkanweb.com

Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur aktakuzë kundër ish-ministrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, pasi dyshohet se dy ish ministrat kanë shpërdoruar detyrën zyrtare.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Ultranacionalistët serbë “Obraz” kërcënojnë shqiptarët e Mitrovicës

Nga toni noa.al

Shqiptarët që jetojnë në veri të Mitrovicës, pranë zonës “Tre Rrokaqiejt” ndihen të rrezikuar nga sulmet e grupeve kriminale serbe. Organizata ultra-nacionaliste serbe “Obraz” (Fytyra) ka lënë në dyert e shqiptarëve në veri të Mitrovicës, te ”Tre Rrokaqiejt”, letra me mesazhe të tilla si “Ne po vijmë”...
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Histori dashurie, ndjek pas të dashurin shqiptar, kapet vajza greke në Vidohovë

Nga toni noa.al

Një 17-vjeçare greke nga fshati Revan i Kosturit në Selanik është kapur teksa kishte hyrë në territorin shqiptar në mënyrë të paligjshme, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!

Kërkohet kyçja që të mund ta publikoni Lajmin E Ri

Publkimet e të panjohurve nuk janë të lejuar! Ju duhet kyçeni për ta publikuar. Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!